Μετά το τέλος της σημερινής προπόνησης, η οποία είναι προγραμματισμένη για τις 15:00 στο Παγκρήτιο, ο Γιώργος Σίμος θα ανακοινώσει την αποστολή για το παιχνίδι του Σαββάτου με τον Άρη. Το μεγάλο ερωτηματικό αφορά στην περίπτωση του Κώστα Γιαννούλη. Ο έμπειρος αμυντικός δεν κατάφερε να προπονηθεί κανονικά ούτε την Πέμπτη και θεωρείται εξαιρετικά δύσκολο να είναι στα πλάνα του προπονητή του ΟΦΗ.
Αυτό επί της ουσίας σημαίνει ότι θα αλλάξει η τριάδα στην άμυνα. Με δεδομένο ότι ο Σίμος θα πάει με το ίδιο σύστημα που πήγε στο «Αλκαζάρ» το προηγούμενο Σάββατο, αν ο Γιαννούλης δεν καταφέρει να είναι διαθέσιμος, τότε αναμένεται να επιστρέψει τόσο στην αποστολή όσο και στην ενδεκάδα ο Σελίμοβιτς.
Περισσότερα στο capitano.gr