Του Γιάννη Χαμαλάκη
Ο Δημήτρης Μάνος δεν είναι - απλά - ένας πρώην ποδοσφαιριστής του ΟΦΗ. Ο 26χρονος επιθετικός αποτέλεσε ένα σημαντικό κομμάτι στην επάνοδο της κρητικής ομάδας στην Superleague, πέτυχε συνολικά 40 γκολ σε τρία χρονιά σε όλες τις διοργανώσεις ενώ αποτελεί τον 8ο σκόρερ στην ιστορία του συλλόγου.
Ο Δημήτρης δεν πέτυχε λίγα μέσα σε τρεις χρονιές, μέσα από τον ΟΦΗ έκανε την αγωνιστική του ''έκρηξη'' ενώ και οι σχέσεις αγάπης του με το νησί δεν περιορίζονται - ως γνωστόν - μόνο από την παρουσία του στον ΟΦΗ και τον Εργοτέλη.
Διαβάστε περισσότερα στο capitano.gr