H τοπική αναμέτρηση ανάμεσα στην Μπαϊα και της Βιτόρια μόνο... ήρεμη δεν την λες. Μετά το γκολ της ισοφάρισης της Μπαΐα στην έδρα της Βιτόρια, ο σκόρερ των φιλοξενούμενων έκανε άσεμνη χειρονομία προς τους οπαδούς. Μετά από αυτό οι παίκτες των δύο ομάδων πιάστηκαν στα χέρια με τον διαιτητή της αναμέτρησης να βγάζει από το τσεπάκι του 9 φορές την κόκκινη κάρτα! Από το 58' έως το 78'!
Δείτε το βίντεο: