Στον αστερισμό του ''4'' το φιλικό του ΟΦΗ με την Επισκοπή. Επικράτησε με 4-0, με τέσσερις διαφορετικούς σκόρερ ενώ ο Νίκος Νιόπλιας χρησιμοποίησε στο αρχικό σχήμα τις 4 μεταγραφές του καλοκαιριού, ενώ στην επανάληψη έκανε το ανεπίσημο ντεμπούτο του και ο Γκουντ Θοράρινσον. Αναμενόμενα λόγω ημέρας όχι πολύς ο κόσμος που βρέθηκε στις εξέδρες του ''Γεντί Κουλέ'', μια εβδομάδα πριν την επίσημη έναρξη της Superleague.
Με όρεξη και με βασικούς τους τέσσερις από τους πέντε ποδοσφαιριστές ξεκίνησε ο ΟΦΗ το φιλικό - ξεμούδιασμα απέναντι στην Επισκοπή.Μόλις στα πρώτα δευτερόλεπτα ο Νέιρα άνοιξε το σκορ έπειτα από ασίστ του Τοράλ, ενώ στο 14' ο Τσιλιανίδης έπειτα από ασίστ του Ντίκο. Μάλιστα, ο Έλληνας εξτρέμ σκόραρε ξανά στο 26' δείχνοντας σε καλή κατάσταση. Στο 25' ο Τοράλ σε μια εντυπωσιακή φάση επιχείρησε να κρεμάσει τον αντίπαλο κίπερ, όμως η μπάλα βρήκε το οριζόντιο δοκάρι.