Όπως αναφέρει το ofi1925, το προσεχές Σάββατο (4/3), από τις 9 πμ έως και τη 1μμ, θα υπάρχει κινητό συνεργείο αιμοληψίας, έξω απο το γήπεδο του ΟΦΗ πίσω από τη Θύρα 1, στα γραφεία του Ερασιτέχνη ΟΦΗ (Ισαύρων 93), όπου θα γίνεται αιμοδοσία, με σκοπό να ενισχυθεί η Τράπεζα αίματος της Αρχιεπισκοπής Κρήτης.
Η ενέργεια αυτή αφορά σε μια από τις κοινωνικές δράσεις που κάνουν από κοινού, ΟΦΗ και Αρχιεπισκοπή Κρήτης.
Στην αιμοδοσία, μπορούν να συμμετάσχουν, όσοι επιθυμούν, ενώ από πλευράς ΟΦΗ έχει ήδη γίνει κινητοποίηση των αθλητών του συλλόγου, γονέων και φιλάθλων, ώστε να συμμετάσχουν σε αυτή. «Δίνουμε αίμα, δίνουμε ζωή σε συνανθρώπους μας» αναφέρει η ανακοίνωση της ΠΑΕ ΟΦΗ 1925.