Με αρκετές αλλαγές παρουσίασε τον Πλατανιά στο χθεσινό παιχνίδι απέναντι στον Ολυμπιακό ο Γιώργος Παράσχος. Ένα παιχνίδι που ουσιαστικά οι Χανιώτες δεν.... υπολόγιζαν ιδιαίτερα από την αρχή της κλήρωσης. Άλλωστε σε αυτόν τον όμιλο με Σπάρτη και ΑΟΧ, οι τέσσερις βαθμοί θα είναι υπερ-αρκετοί για την πρόκριση ενώ ίσως χρειαστούν και λιγότεροι. Αυτό θα καθοριστεί εν πολλοίς, στο σημερινό παιχνίδι στην Σπάρτη (Σπάρτη - ΑΟΧ-15.00)
Μην ξεχνάμε ότι ο Πλατανιάς στην συνέχεια του Κυπέλλου θα δώσει δύο παιχνίδια εντός νομού, με Σπάρτη (εντός) και με ΑΟΧ (εκτός)