Αντίστροφα για το ματς της προσεχούς Τρίτης στην Τρίπολη μετράνε στον ΟΦΗ, στο πλαίσιο της επανέναρξης του πρωταθλήματος μετά τη διακοπή. Ο Όμιλος επιστρέφει στη δράση με μία δύσκολη εκτός έδρας αποστολή και στόχο το διπλό σε μία... αφιλόξενη έδρα ώστε να διατηρηθεί στα ψηλά πατώματα της βαθμολογίας.
Τον Αστέρα τον σκέφτεται ο Νιόπλιας. Όλα τα υπόλοιπα, δηλαδή τα μεταγραφικά, οι επικεφαλής οι οποίοι με το τέλος των διακοπών λόγω των εορτών θα βάλουν μπρος για τις κινήσεις ενόψει της χειμερινής μεταγραφικής περιόδου.