Στην προπόνηση της Τετάρτης, ο Ισπανός Μάριο Μάρτος ακολούθησε δίχως να νοιώσει ενοχλήσεις το κανονικό πρόγραμμα και έτσι τέθηκε ουσιαστικά στα πλάνα της τεχνικής ηγεσίας, για το παιχνίδι.Για δεύτερη μέρα απουσίασε από την προπόνηση ο Σέρτζιο Λεάλ, ο οποίος έχει άδεια από την τεχνική ηγεσία για προσωπική του υπόθεση.
Θεραπεία ακολούθησε ο Γιάννης Κοιλιάρας, ο οποίος έχει τράβηγμα στο δικέφαλο και δεν υπολογίζεται για το παιχνίδι.Θεραπεία ακολούθησε και ο Βαγγέλης Πλευράκης, λόγω ενοχλήσεων στον αχίλλειο τένοντα.Το ειδικό τους πρόγραμμα συνεχίζουν οι Μονιάκης και Περογαμβράκης.
Νέα προπόνηση θα γίνει την Πέμπτη το μεσημέρι (12.30μμ) στο Βαρδινογιάννειο αθλητικό κέντρο.