Στο πλαίσιο του Παγκοσμίου Κυπέλλου Ξιφασκίας θα διεξαχθεί και μια επίδειξη του ολυμπιακού αθλήματος της ξιφασκίας στους μαθητές του νομού Ηρακλείου.
Η ενημέρωση από την Αθλητική Λέσχη Μεσαράς:
Για πρώτη φορά στην Κρήτη διεξάγεται ένα Παγκοσμίου Κυπέλλου Ξίφους Μονομαχίας 16 & 17 Δεκεμβρίου 2017 στο Ηράκλειο Κρήτης. Η Αθλητική Λέσχη Μεσάρας συμμετέχει με 3 Αθλητές : Φουστανάκη Στέλιο, Tσακιράκη Θοδωρή & Γρηγοριάδη Παύλο. Ο 4ος Χατζηγεωργίου Νικόλας τελικά δεν θα συμμετάσχει λόγο ηλικιακού ορίου.
Σας προσκαλούμε να έρθετε να δείτε Αθλητές και αγώνες υψηλού επιπέδου και να γνωρίσετε από κοντά το άθλημα τις Ξιφασκίας . Επίσης ενημερώνουμε για την διεξαγωγή επίδειξης του ολυμπιακού αθλήματος της ξιφασκίας στους μαθητές του νομού Ηρακλείου στα πλαίσια του Παγκοσμίου Κυπέλλου Ξιφασκίας. Η επίδειξη θα διεξαχθεί στις 15 Δεκεμβρίου 2017 και ώρα 11:00 - 12:00 στο Κλειστό Γυμναστήριο Δήμου Ηρακλείου "Δύο Αοράκια"!