Με τρία προβλήματα θα παραταχθεί ο ΟΦΗ, στο δεύτερο φιλικό του παιχνίδι στην Κρήτη, με τον ΠΟΑ (Τετάρτη 30/8, 6μμ) στο Γεντί Κουλέ. Πέρα από τους Ποτουρίδη, Λεάλ και Περογαμβράκη, όλοι οι υπόλοιποι παίκτες είναι στη διάθεση του.
Αναλυτικά:
''Υπενθυμίζεται ότι τα έσοδα του φιλικού αγώνα, θα πάνε στο φίλο σωματείο του ΠΟΑ, το οποίο είναι διαχρονικά κοντά στον ΟΦΗ. Οι τιμές των εισιτηρίων είναι 5 και 10 ευρώ. Οι κάτοχοι εισιτηρίων διαρκείας του ΟΦΗ, μπαίνουν δωρεάν στο γήπεδο.
Σύμφωνα με το πρόγραμμα φιλικών του ΟΦΗ, θα ακολουθήσει το Σάββατο (2/9, 7μμ) στα Χανιά, νέο φιλικό παιχνίδι με τον Πλατανιά. Την Πέμπτη (31/8) το πρόγραμμα του ΟΦΗ περιλαμβάνει προπόνηση που θα γίνει το απόγευμα στο Βαρδινογιάννειο αθλητικό κέντρο.''