Ο πρώην τερματοφύλακας του ΟΦΗ και του Ολυμπιακού, Ρόι Κάρολ θα βρεθεί σε ακόμα μια μεγάλη διοργάνωση στην πλούσια καριέρα του. Ο ΒορειοΙρλανδός διανύει ήδη το 38ο έτος του όμως παραμένει ενεργός, ενώ φαίνεται ότι θα είναι ο Νο1 τερματοφύλακας τουλάχιστον στα τρία ματς του ομίλου.
Θυμίζουμε ότι η Β. Ιρλανδία προκρίνεται για 1η φορά σε τελική φάση Euro, τερματίζοντας στην κορυφή του ομίλου των προκριματικών, στον όμιλο που βρισκόταν και η Εθνική Ελλάδος.