Το παιχνίδι με τον Παναθηναϊκό (08/02) θα είναι νοκ-άουτ και ο ΟΦΗ θα είναι γηπεδούχος στο κλειστό γυμναστήριο του Βαρδινογιάννειου αθλητικού κέντρου.
Ο προπονητής του ΟΦΗ Δημήτρης Ζλατιλίδης, ανέφερε στην επίσημη σελίδα του ΟΦΗ ofierasitechnis.gr ότι «είναι μια μεγάλη πρόκληση για την ομάδα μας. Θα παίξουμε με μια μεγάλη ομάδα, που έχει ξένους παίκτες στο ρόστερ της.Θα είναι ένα ιστορικό παιχνίδι για το βόλει του ΟΦΗ και θα προσπαθήσουμε να είμαστε ανταγωνιστικοί»