Όπως αναφέρει το επίσημο site της ΠΑΕ, η προετοιμασία ξεκίνησε με ανάλυση του αντιπάλου μέσα από την προβολή βίντεο και συνεχίστηκε στο βοηθητικό γήπεδο του Παγκρητίου σταδίου. Σήμερα (Πέμπτη) στις 11.30 η προπόνηση.
Στα αγωνιστικά, ο Ροβίθης από την προηγούμενη εβδομάδα λαμβάνει μέρος κανονικά στην προπόνηση στέλνοντας μηνύματα επιστροφής του στους αγωνιστικούς χώρους. Μοναδικά προβλήματα για τον Τάκη Γκώνια παραμένουν ο Αντώνης Μπουρσέλη ο οποίος ακολουθεί ατομικό πρόγραμμα όπως και ο Λαμπάκης που συνεχίζει την ενδυνάμωση στο γυμναστήριο.