Όπως ανακοινώθηκε:
''Την ημερίδα τίμησε με την παρουσία του και απηύθυνε σύντομο χαιρετισμό ο κ. Νίκος Συριγωνάκης εντεταλμένος σύμβουλος σε θέματα αθλητισμού της Περιφέρειας Κρήτης .Ο Σύλλογος των Προπονητών ευχαριστεί τους ομιλητές για την παρουσίαση της ημερίδας , την Περιφέρεια Κρήτης , τον Δήμο Ηρακλείου , τον ΔΟΠΑΦΜΑΗ , την ΕΠΣΗ για την συνεργασία τους και τους 100 προπονητές που παρακολούθησαν την ημερίδα .Επίσης ευχαριστεί τους χορηγούς του σεμιναρίου καφέ Δανδάλη , κτήμα Αρχοντικό , εισαγωγές –εμπόριο τροφίμων Γιάνναρης, Κώστας Πλατάκης , Μανόλης Λίτινας , επιγραφές Κανάκης , εφημερίδα Πατρίς και CRETALIVE. Στους συμμετέχοντες δόθηκαν σημειώσεις των ομιλητών , βεβαίωση παρακολούθησης και προσφέρθηκε μπουφές. ''