Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο τα έκανε όλα στο Τορόντο όμως ήταν απελπιστικά μόνος. Με εξαιρετικά ποσοστά σημείωσε 30 πόντους, πήρε 9 ριμπάουντ, μοίρασε τρεις ασίστ ενώ είχε και τρεις τάπες σε 40 λεπτά παιχνιδιού. Παρ όλ αυτά, με εξαίρεση τον ρούκι Μπρόγκτον(19 πόντοι) οι υπόλοιποι βρέθηκαν σε μέτρια μέρα και έτσι οι Μιλγουόκι Μπακς ηττήθηκαν σε 2ο σερί ματς από τους Ράπτορς με 118 - 93 και πλέον οι Καναδοί προηγούνται με 3-2 στη σειρά.
Mάλιστα, με αυτή του την επίδοση (30 πόντοι), ο Αντετοκούνμπο πραγματοποίησε ρεκόρ καριέρας σε πλέι όφ. Να δούμε τι άλλο θα κάνει αυτό το παιδί...
Δείτε τις καλύτερες στιγμές από το χθεσινό ματς:
The best plays from Giannis as he records a playoff career high 30 points to go along with 9 rebounds, 3 dimes and 3 blocks in Game 5!! pic.twitter.com/0PfNudyriP
— Milwaukee Bucks (@Bucks) April 25, 2017