Κυπελλούχος Ερασιτεχνών o Hρόδοτος

H ομάδα της Αλικαρνασσού μετά το πρωτάθλημα και το κύπελλο ΕΠΣΗ κατέκτησε και το Κύπελλο Ερασιτεχνών Ελλάδας- το '''χρυσό'' γκολ ο Μπερνιδάκης

Ο τελικός διεξήχθη στα Σπάτα και ο Ηρόδοτος βρέθηκε στον τελικό απέναντι στην ομάδα των Σερρών, Ελπίδα Σκουτάρεως. Το τελικό 1-0 έδωσε το κύπελλο στην Κρητική ομάδα

Ο Ηρόδοτος πραγματοποιώντας ιδανικό ξεκίνημα, μόλις στο 7ο λεπτό κατάφερε να προηγηθεί στο σκορ με δυνατή κεφαλιά του Μπερνιδάκη. Η Κρητική δεν απειλήθηκε ιδιαίτερα στο πρώτο μέρος ενώ με ασφάλεια διατήρησε το υπέρ της προβάδισμα και στην επανάληψη, με τον Μωραϊτη στο φινάλε να χάνει μοναδική ευκαιρία να διπλασιάσει τα τέρματα της ομάδας από την Αλικαρνασσό.

Οι ενδεκάδες:

Ηρόδοτος: Λουτριώτης, Μπαλάφας, Κανδηλάκης, Κεφαλούκος, Προβυδάκης, Μωραΐτης(86΄ Φράγκος), Κοιλιάρας, Αχιλλέως, Μυλωνάς(65΄ Μπάμπης), Φραγκουλάκης, Μπερνιδάκης(77΄ Γαρεφαλάκης)

Ελπίδα Σκουτάρεως: Νικολούδης, Παπαδόπουλος, Κουτζαβασίλης, Κοφοκότσιος, Πασχαλούδης, Μουσικάκης, Κεχαγιάς, Ουζούνογλου(62’ Αγγελακάς), Γκόγκας, Τάντιτς(74΄ Αντωνογλούδης), Γεωργιάδης(56΄ Ζαχαριάς)