«Κλοπή» στο Γεντί Κουλέ!

Ο ΟΦΗ ήταν καλύτερος του Απόλλων Σμύρνης όμως έμεινε στο 1-1 έπειτα από ανύπαρκτο πέναλτι στο 81' που καταλόγισε ο διαιτητής Παπαδόπουλος και μετέτρεψε σε γκολ ο Σιατραβάνης

Ο ΟΦΗ παρουσίασε ένα πολύ καλό αγωνιστικό πρόσωπο στην μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα, ήταν καλύτερος του Απόλλων όμως ο διαιτητής της αναμέτρησης είχε άλλη άποψη για το τελικό αποτέλεσμα.

Το γκολ του Μάνου στο 54' ήρθε σαν επιστέγασμα της πολύ καλής εμφάνισης της ομάδας του Νίκου Παπαδόπουλου, με τον Απόλλων να μην μπορεί να δημιουργήσει ''καθαρές'' ευκαιρίες. Μέχρι το 81' όπου ο Σιατραβάνης έπεσε μέσα στην μεγάλη περιοχή με τον διαιτητή να καταλογίζει την εσχάτη των ποινών.

Έπειτα από εντάσεις και διακοπές και 9 λεπτά καθυστερήσεων το παιχνίδι ολοκληρώθηκε με 1-1 ενώ στην συνέχεια ακολούθησαν και εντάσεις των φιλάθλων με την αστυνομία.