Στο ντέρμπι κορυφής ανάμεσα στην Βαλένθια και την Μπαρτσελόνα έγινε η φάση της... χρονιάς! Στο σουτ του Μέσι η μπάλα πέρασε ξεκάθαρα τη γραμμή όμως τόσο ο διαιτητής και ο βοηθός δεν το είδαν και το γκολ δεν μέτρησε ποτέ! Θυμίζουμε ότι στην Ισπανία δεν είναι σε χρήση το VAR και το Instant replay, το παιχνίδι συνεχίστηκε με την Μπαρτσελόνα να ισοφαρίζει στα τελειώματα σε 1-1 με τις δύο ομάδες να παίρνουν από έναν βαθμό