«Καθίζηση» για ΟΦΗ - έσβησαν τα όνειρα για Α1!

O ΟΦΗ έχασε από την ομάδα Ροδίων Άθλησις (0-3) και απώλεσε τις ελπίδες του για πρόκριση στο final four ανόδου στην Α1 κατηγορία

Όπως και στην χθεσινή αναμέτρηση με την Παλλήνη, έτσι και στον αποψινό αγώνα, ο ΟΦΗ δεν ξεκίνησε καλά στο Ζηρίνειο απέναντι στο Ροδίων Άθλησις. Ο ΟΦΗ φάνηκε πολύ επηρεασμένος από την ήττα του στο πρώτο αγώνα των μπαράζ και γνώρισε την ήττα με 3-0 σετ από το Ροδίων Άθλησις. Οι Κρητικοί ηττήθηκαν με 18-25 στο πρώτο σετ, πάλεψαν αρκετά το δεύτερο και στις λεπτομέρειες έχασαν με 27-29 σε ένα σετ με συγκλονιστική εξέλιξη ενώ με την ψυχολογία στο ναδίρ, οι παίκτες του Δημήτρη Ζλατιλίδη ηττήθηκαν και στο τρίτο σετ με 18-25.Πλεόν οι Κρητικοί δεν έχουν ελπίδες για άνοδο, ενώ η ομάδα από τη Ρόδο θα τα παίξει όλα για όλα αύριο κόντρα στη Παλλήνη, θέλοντας νίκη με 3-0 ή 3-1.

Στο άλλο ζευγάρι ο Εθνικός κέρδισε την Παλλήνη με 3-2 και έκανε τεράστιο βήμα για να περάσει ως πρώτος στον όμιλο (15-25, 25-21, 25-22, 13-25, 10-15).