Καταδικαστική ήττα του Eργοτέλη στο ''Λίντο''

Ο Εργοτέλης ηττήθηκε με 66-76 στο Λίντο από τον Μανδραϊκό και σχεδόν εκμηδένισε τις όποιες ελπίδες παραμονής που του είχαν απομείνει

Παρ ότι ο Εργοτέλης ήταν κοντά στο σκορ στις πρώτες τρεις περιόδους με την ομάδα της Μάνδρας, στο τελευταίο δεκάλεπτο δέχτηκε 26 πόντους γεγονός που οδήγησε σε ήττα τους ''κιτρινόμαυρους'' που τους καταδικάζει, εκτός συγκλονιστικού απροόπτου, σε υποβιβασμό.

Η ομάδα του Γιώργου Μακράκη με πρωταγωνιστή σε ακόμα ένα ματς τον Χουχούμη (22 π.), ήταν μέσα στο ματς μέχρι την τελευταία περίοδο όμως οι φιλοξενούμενοι ήταν περισσότεροι ξεκούραστοι στο φινάλε και ''άλωσαν'' το Λίντο με τους Κρητικούς να παραμένουν στις 9 νίκες.

Τα δεκάλεπτα: 13-11,26-26 -- 51-50 66-76

Εργοτέλης (Μακράκης): Γεωργούτσος 4, Καρακωνσταντάκης 7, Σταράκης 8 (2), Βερτούδος 2, Χουχούμης 22 (3), Χασάπης 5, Σαρρής 5 (1), Καραλής 13 (3).

Μανδραϊκός (Μπεκές): Τζιβελέκας 5 (1), Κωστόπουλος, Παπανικολάου, Λυτόπουλος 10, Κούρτης 21 (5), Ζαφείρης, Παπαπέτρας 8 (2), Γεωργοπαπαδάκος 8 (1), Μουστόπουλος 4, Ψυλέας 20 (1).