Οι Χανιώτικες ομάδες δεν τα κατάφεραν στις εξ αναβολής αναμετρήσεις που έδωσαν στο πλαίσιο της 10ης αγωνιστικής της Football league.
Με τον πρώτο σκόρερ της κατηγορίας Κουσκουνά (10' - 40' - 55') να πετυχαίνει τρία γκολ η ομάδα του Κισσαμικού ηττήθηκε στα δημοτικό στάδιο των Τρικάλων με 3-1. Ο Αποστολίδης είχε ισοφαρίσει (29') προσωρινά για τους γηπεδούχους.
Στην Καρδίτσα, ο ΑΟΧ πραγματοποίησε ακόμα μια μέτρια εμφάνιση, έχασε εύκολα με 2-0 από την Αναγέννηση και έφτασε τις τέσσερις ήττες στα πέντε τελευταία παιχνίδια της. Σκόρερ και των δύο τερμάτων ο Κισκαμπάνης (6' - 50').