Ήττα στην Σαντορίνη για τον ΟΦΗ

Την ήττα γνώρισε στην Σαντορίνη από την τοπική ομάδα ο ΟΦΗ με 90-80 για την 23η αγωνιστική του πρωταθλήματο- πρωταθλητής ο Διαγόρας

Μετά την πολύ καλή πρώτη περίοδο, ο ΟΦΗ δεν μπόρεσε να διεκδικήσει κάτι καλό στην Σαντορίνη, βρέθηκε πίσω στο σκορ με 7 πόντους στο α' ημίχρονο (45-38) και έκτοτε δεν μπόρεσε να πάρει το προβάδισμα. Μοιραία, η ομάδα του Γιάννη Κόκκινου ηττήθηκε με 90-80 τρεις αγωνιστικές πριν το φινάλε του πρωταθλήματος

Δεκάλεπτα: 22-25, 45-38, 73-62, 90-80
Διαιτητές: Ορφανός Ι., Τσιγώνης
Σαντορίνη (Γαλαίος, Πεταλωτής): Ρούσσος, Μιχαλέλης, Σταύρου 2, Νικολαΐδης 24(5), Λουίτζι 2, Κυριακόπουλος 4, Βουρτζούμης 11(3), Δουλγεράκης 7(1), Παπαδόπουλος 9(1), Σάκοτα 31.
ΟΦΗ (Καρλαύτης): Μητρόπαπας 10, Ξενάκης 23(2), Αγαπιάδης 28, Μπούμπαρης 16(1), Κυρίτσης 8(1), Μουλάς 5.