Όπως αναφέρει η ανακοίνωση:
''O Δημοτικός Οργανιστμός Προσχολικής αγωγής φροντίδας μαζικής άθλησης Ηρακλείου με την 210 της 29/12/2016 απόφαση του Δ.Σ. , διοργανώνει, το 6o ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΩΝ ΜΠΑΣΚΕΤ – ΕΡΓΑΣΙΑΚΟΣ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ 2017 με αγώνες για το τουρνουά, και για το κύπελλο Στόχος των αγώνων είναι η συμμετοχή στην άθληση, στην ψυχαγωγία, και στην σύσφιξη των σχέσεων μεταξύ των συμμετασχόντων''
Επισυνάπτεται η προκήρυξη των αγώνων: