Νταμπράουσκας και ποδοσφαιριστές μετρούν αντίστροφα πλέον για την επιστροφή στο χορτάρι και την έναρξη της μίνι προετοιμασίας ενόψει Ατρόμητο. Σε λιγότερο από ένα μήνα το πρωτάθλημα επαναρχίζει, με το ματς ΟΦΗ-Ατρόμητος πιθανότατα στις 21 Δεκεμβρίου. Ο ΟΦΗ έχει ακόμη ένα παιχνίδι πριν φύγει το 2022, αυτό με τον Παναθηναϊκό στην Αθήνα στις 28 ή 29 Δεκεμβρίου.
Σήμερα Τετάρτη είναι η τελευταία μέρα της άδειας των ποδοσφαιριστών, οι οποίοι από την Πέμπτη επιστρέφουν στο ΒΑΚ και αρχίζουν τις προπονήσεις. Στόχος του Βάλντας Νταμπράουσκας είναι η βελτίωση της ομάδας και η αγωνιστική άνοδος για να μην επαναληφθούν οι κακές εικόνες του πρώτου γύρου.