Ο Αντουκόρ δεν είχε κάνει... σεφτέ σε καμία από τις ομάδες που έχει αγωνιστεί, γεγονός φυσιολογικό αν αναλογιστεί κανείς την θέση που αγωνίζεται (αμυντικό χαφ). Έπειτα από 15 ματς με την φανέλα του ΟΦΗ, ο Γκανέζος μέσος πανηγύρισε το πρώτο του γκολ σε επίσημο αγώνα. Θυμίζουμε ότι στο παρελθόν έχει αγωνιστεί σε Σουηδία (Γκέφλε), Πορτογαλία (Τροφένσε) και Γαλλιά (Μπεζιέρ) αλλά και στην U23 της Γκάνας.