Νωρίς να μιλάμε για «τελικούς» και «must win» παιχνίδια; Καθόλου. Έτσι όπως είναι πλέον η κατάσταση για τον ΟΦΗ το αποψινό ματς με τον ΠΑΣ Γιάννινα και αυτό που ακολουθεί με τον Απόλλωνα είναι δύο ευκαιρίες να τον «εκτοξεύσουν».
Ο ΟΦΗ υποδέχεται απόψε στις 17:15 (Cosmote) στο «Γεντί Κουλέ» τον ΠΑΣ Γιάννινα στην «κουτσουρεμένη» 17η αγωνιστική της Super League, η οποία μετράει ήδη τρεις αναβολές αγώνων λόγω κορωνοϊού. Ο Όμιλος, ο οποίος ανακοίνωσε την Παρασκευή αποστολή με αρκετές επιστροφές, είναι στην 6η θέση της βαθμολογίας με παιχνίδι λιγότερο, στο -3 από τον ΠΑΣ Γιάννινα και στο +1 από τον Άρη, ο οποίος δεν θα αγωνιστεί. Τα πράγματα είναι απλά... μαθηματικά.
Περισσότερα στο capitano.gr