Όπως αναφέρεται στην ανακοίνωση της ομάδας του Ηρακλείου:
''Το Σάββατο στο ξίφος μονομαχίας θα αγωνιστούν οι Σύρμος Μιχάλης,Μελαμπιανάκη Ελένη και Σύρμου Εβελίνα ενώ στη σπάθη θα αγωνιστεί η Αναγνώστη Μόνικα-Ιουλιανή.Την Κυριακή στο ξίφος ασκήσεως θα λάβουν μέρος οι Μήνος Φώτης και Τσιπλοστεφανάκης Μάξιμος.Το Δ.Σ. εύχεται καλή επιτυχία και ευχαριστεί τις ANEK LINES για τη βοήθεια στη μετακίνηση των αθλητών.''