Όπως αναφέρει η ανακοίνωση του συλλόγου του Ηρακλείου:
''Ο αγώνας πραγματοποιήθηκε την Κυριακή 19 Φεβρουαρίου , ώρα 13:00 (1 το μεσημέρι) στο κλειστό γήπεδο μπάσκετ της Σούδας και στο τέλος του βρήκε νικήτρια ομάδα αυτή του Ηρακλείου με τελικό score 38-28.
Ο προπονητής του ΑΣΚΑ Ηράκλειο Μάξιμος Χατζηδάκης είχε στη διάθεσή του όλους τους παίκτες και σε ένα παιχνίδι που η ομάδα μας δεν βρέθηκε ουτε ένα δευτερόλεπτο πίσω στο score, είχε την ευκαιρία να δοκιμάσει διαφορετικά σχήματα καθώς και να δώσει σε όλους τους παίκτες της ομάδας λεπτά συμμετοχής στο συγκεκριμένο παιχνίδι.
Αναλυτικά :
Αετοί Κρήτης 28 - ΑΣΚΑ Ηράκλειο 38
Διαιτητές : Καμπίτσης - Πελίκα
- 1η περίοδος : 1-12
- 2η περίοδος : 9-8
- 3η περίοδος : 8-12
- 4η περίοδος : 10-6
Για την ομάδα του ΑΣΚΑ Ηράκλειο :
- Κοκκινάκης 2
- Χατζιδάκης 6
- Shevtsov 2
- Σταματάκης 10
- Χριστόφορος 6
- Στυλιανακάκης 12
Συμμετοχή : Ψαράκης, Χουρδάκης , Κυριακούδη, Μαράκης
Για την ομάδα των Αετών :
- Κοκολάκης 4
- Λαγουδάκης 6
- Κλαράκης 8
- Σκορδύλης 10
Συμμετοχή : Βάλβης,Ρεγκούμης, Κανάκης
Ο ΑΣΚΑ Ηράκλειο θέλει να ευχαριστήσει την ομάδα των Αετών Κρήτης για τη φιλοξενία τους ,τους διαιτητές (Καμπίτση - Πελίκα) . Τέλος , ένα μεγάλο ευχαριστώ στους Χανιώτες και Ηρακλειώτες φιλάθλους που έδωσαν το παρόν στο γήπεδο για να στηρίξουν και τις 2 ομάδες.''