Οι δηλώσεις του Νιόπλια μετά τον επαναληπτικό με τον Άρη για το Κύπελλο έδωσαν το στίγμα για το πως θα κινηθεί ο ΟΦΗ τον μεταγραφικό Γενάρη.
Ναι μεν ο Όμιλος θα ενισχυθεί στην επίθεση προσπαθώντας να φέρει έναν παίκτη που -επιτέλους- θα κάνει τη διαφορά, αλλά ταυτόχρονα θα κοιτάξει να ξεκαθαρίσει την κατάσταση με τις αποχωρήσεις ώστε να μικρύνει το ρόστερ και να γίνει πιο εύκολα το έργο του 58χρονου προπονητή.