Όπως έχει ανακοινωθεί εδώ και καιρό, μια ακόμη σπουδαία αθλητική διοργάνωση θα έχουν την ευκαιρία να παρακολουθήσουν οι Κρητικοίτο προσεχές καλοκαίρι.
Το επίσημο λογότυπο της διοργάνωσης παρουσίασαν οι διοργανωτές του Ευρωπαϊκού πρωταθλήματος νέων Ανδρών (U20) 2017, το οποίο θα διεξαχθεί 15-23 Ιουλίου στην Κρήτη.
Θυμίζουμε ότι η πρώτη φάση θα πραγματοποιηθεί στα Χανιά και το Ρέθυμνο και η τελική φάση στο Ηράκλειο, με συνδιοργανωτές τον Δήμο Ηρακλείου, την ΕΟΚ και την FIBA.