Στο Ηράκλειο θα βρίσκεται τις επόμενες ώρες ο Γιώργος Γιακουμάκης, σύμφωνα με πληροφορίες του Capitano.gr, για τις τελικές συζητήσεις με τον ΟΦΗ και την υπογραφή του συμβολαίου του.
Οπως είναι γνωστό, ο Κρητικός στράικερ θα συνεχίσει δανεικός στον ΟΦΗ από την ΑΕΚ μέχρι το τέλος της τρέχουσας σεζόν και το καλοκαίρι η κρητική ομάδα θα έχει την οψιόν αγοράς αν θελήσει -και συμφωνήσει η ΑΕΚ- να τον κάνει δικό της. Ουσιαστικά, δηλαδή, ο ΟΦΗ παίρνει τον Γιακουμάκη με τον τρόπο που ήθελε να πάρει τον Δημήτρη Μάνο προτού καταλήξει στον ΠΑΣ Γιάννινα.
περισσότερα στο capitano.gr