Οι πολλές απουσίες που ταλαιπώρησαν τον ΟΦΗ από την αρχή του πρωταθλήματος ανάγκασαν τον Γιώργο Σίμο να αλλάξει σύστημα και από το αγαπημένο του 4-2-3-1, να πάει στο 4-5-1. Τώρα, όμως, με τις επιστροφές τα πράγματα είναι αλλιώς.
Η συγκεκριμένη λύση ήταν μία επιλογή ανάγκης, αφού με το πρόβλημα να παρουσιάζεται κυρίως στα «φτερά», ο ΟΦΗ δεν μπορούσε να υπηρετήσει το κλασικό του σύστημα και αναγκαστικά διαφοροποιήθηκε το πλάνο. Πλέον, όμως, τα πράγματα επιστρέφουν στην... κανονικότητα και η κρητική ομάδα θα παραταχθεί στο ματς του Βόλου τη Δευτέρα με το σύστημα που ξεχώρισε, που της ταιριάζει και που βγάζει περισσότερες φάσεις μπροστά.
Περισσότερα στο capitano.gr