Η ομάδα του ΟΦΗ με την νίκη αυτή εξασφάλισε την πρωτιά στον Β' όμιλο της Β' Εθνικής και συνάμα την άνοδο στην μεγάλη κατηγορία. Θυμίζουμε ότι απομένουν πλέον δύο παιχνίδια για την ολοκλήρωση του πρωταθλήματος (ουσιαστικά ;ena για τον ΟΦΗ καθώς την τελευταία αγωνιστική έχει ρεπό).
Έτσι,με τα γκολ της Συμεωνίδη και της Κοκοτσάκη, ο ΟΦΗ επικράτησε με 2-0 αύξησε την διαφορά της στους 9 βαθμούς (21 με 12) από την 2η Αγία Παρασκευή και τα κορίτσια πανηγύρισαν μαζί με αρκετό κόσμο την νίκη - άνοδο στο ηλιόλουστο μεσημέρι του Σαββάτου.