Ο Εργοτέλης με ένα εξαιρετικό Λεάλ σε ακόμα ένα ματς επικράτησε με 3-0 της Ρόδου στο ''Σμαραγδένιο νησί''. Κυρίως στο β' μέρος η ομάδα του Σούλη Παπαδόπουλου ήταν εμφανώς καλύτερη και στο 50' ο Λεάλ με εξαιρετική εκτέλεση φάουλ έκανε το 0-1. Στο 64' ο Καϊμακαμούδης διαμόρφωσε το 0-2 ενώ ο Βογιατζής στο 83' σκόραρε το τρίτο τέρμα του Εργοτέλη, και τα δύο τελευταία γκολ προήλθαν από ενέργειες του Σέρχιο Λεάλ.
Στο Ατσαλένιο, ο ΠΟΑ επέστρεψε στις νίκες επικρατώντας με 2-0 της Κηφισιάς. Με ένα γκολ στις αρχές κάθε ημιχρόνου, οι ''πράσινοι'' κατάφεραν να λυγίσουν την αντίσταση της ομάδας των Βορείων Προαστείων. Μόλις στο 4' ο Τριανταφύλλου έβαλε πολύ νωρίς μπροστά τους γηπεδούχους ενώ ο Φραγκιαδάκης στο 54' σημείωσε το δεύτερο γκολ το οποίο έμελλε να διαμορφώσει το τελικό σκορ.
Με το ίδιο σκορ, ο Ερμής εκμεταλλεύτηκε την έδρα του και με σκόρερ τους Ρόβα (42') και Πασιαλή(47') κατάφερε να πάρει τους τρεις βαθμούς απέναντι στον Ηλυσιακό.
Αποτελέσματα 4ου ομίλου:
- Άγιος Ιερόθεος – Ιωνικός 0-0
- Ρόδος – Εργοτέλης 0-3
- Ερμής Ζωνιανών – Ηλυσιακός 2-0
- Προοδευτική – Θύελλα Ραφήνας 1-1
- Εθνικός Π. – Ιάλυσος Ρ. 2-1
- ΠΟΑ – Κηφισιά 2-0
- Τριγλία Ραφήνας – Πανθηραϊκός
Ρεπό: AEEK INKA
Η Βαθμολογία της Γ' Εθνικής (4ος όμιλος - 15 αγώνες)
1.Ιωνικός 33
2. Εργοτέλης 31
3. ΠΟΑ 28 Αγ. Ιερόθεος 27
4. Αγ. Ιερόθεος 27
5.Ερμής Ζωνιανών 26
6.Εθνικός 25
7.Προοδευτική 20
8.Ιάλυσος 17*
9.Πανθηραϊκός 16
10.Ρόδος 16
11.Θύελλα Ραφήνας 15
12. Τριγλία Ραφήνας 15
13.Κηφισιά 14
14.Ηλυσιακός 11
15.ΑΕΕΚ ΙΝΚΑ 10*
*Έχουν ένα ματς περισσότερο