Επαγγελματική νίκη για ΟΦΗ!

Ο ΟΦΗ με γκολ του Πόποβιτς από το α΄ ημίχρονο κέρδισε στον Άλιμο τους Τράχωνες με 0-1

*Περίπου 300 φίλαθλοι του ΟΦΗ στον Άλιμο

Ξεκίνησε το μάτς, το ίδιο και στο Επισκοπή - Φωστήρας

11αδα του ΟΦΗ: Δερμιτζάκης, Κιάσσος, Κοιλιάρας, Κώτσιος, Φαζός, Νάστος, Σαχινίδης, Φραγκουλάκης, Πόποβιτς, Καλέ, Χαντί

*Στις 16.00 ξεκινάει το ματς

Τα παιχνίδια Τράχωνες - ΟΦΗ και Επισκοπή - Φωστήρας είναι αναμφίβολα τα παιχνίδια της προτελευταίας αγωνιστικής στον 4ο ομίλου της Γ΄Εθνικής

9.Κηφισιά 40

-----------------------------------(ζώνη υποβιβασμού)

16.Τράχωνες 9

*Ιαλυσός, Εθνικός, Iωνικός και Ατρόμητος Πειραιά, έχουν από ένα παιχνίδι περισσότερο

*Ξεκίνησε το μάτς, το ίδιο και στο Επισκοπή - Φωστήρας

*Αν ολοκληρωθούν έτσι τα δύο παιχνίδια, ο ΟΦΗ θα έχει την ...πολυτέλεια και της ισοπαλίας στο τελευταίο ματς με την Φωστήρα στο ''Γεντί Κουλέ''

*Live Βαθμολογία (Ημίχρονο)

ΟΦΗ 65

Φωστήρας 63

*Ημίχρονο και στο Ρέθυμνο. Στο 0-0 Επισκοπή και Φωστήρας, αρκετά καλή εμφάνιση της γηπεδούχου, παιχνίδι με ρυθμό και φάσεις.

* Ο ΟΦΗ είναι πολύ ανώτερος από την ομάδα του Αλίμου, προηγείται με 0-1 ενώ είχε τις ευκαιρίες να ''καθαρίσει'' το ματς έχοντας τρία δοκάρια στο πρώτο μέρος

ΗΜΙΧΡΟΝΟ

43' - ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ. Τρίτο ΔΟΚΑΡΙ για τον ΟΦΗ, 2ο για τον Πόποβιτς - Ωραί ένα -δύο του Σέρβου με τον Καλέ, μπήκε ο πρώτος στην περιοχή όμως σημάδεψε το οριζόντιο δοκάρι!

41' - Απόλυτο ''αφεντικό'' ο ΟΦΗ στο ματς, έχει τον έλεγχο του ματς, γυρίζει την μπάλα στην μεσαία γραμμή με υπομονή

* Ψιλοκρεμαστό σου του Σέρβου σε τετ-α-τετ με τον Μακρίδη, στο οριζόντιο δοκάρι η μπάλα - το 2ο σήμερα για τον ΟΦΗ

38' - ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ φάση για τον ΟΦΗ, ΔΟΚΑΡΙ ο ΟΦΗ με Πόποβιτς

36' - Ακίνδυνη σέντρα του Αλίμου, εύκολα ο Δερμιτζάκης

*Ισορροπημένο το Επισκοπή - Φωστήρας, παραμένει το 0-0 σε περίπου μισή ώρα παιχνιδιού

32' - Συνεχίζει να πιέζει ο ΟΦΗ παρά το 0-1.

*Το 10ο φετινό γκολ του Πόποβιτς

28' - ΓΚΟΟΟΛ ο ΟΦΗ, σέντρα -σουτ από μακριά ο  Πόποβιτς και η μπάλα στα δίχτυα!

26' - Τρίτο κόρνερ για τον ΟΦΗ - ανεκμετάλλευτο και αυτό - παραμένει το 0-0 το σκορ και στο ΕΠΙΣΚΟΠΗ - ΦΩΣΤΗΡΑΣ

25' - ΔΟΚΑΡΙ ο Καλέ!

23' - Αισθητή την παρουσία τους έχουν κάνει οι οπαδοί του ΟΦΗ -Μικρή διακοπή, μικροτραυματισμός παίκτη του Αλίμου

22' - Κυρίως από τα αριστερά επιτίθεται ο ΟΦΗ, σουτ του Χαντί χωρίς να απειλήσει ιδιαίτερα τον τερματοφύλακα Μακρίδη του Αλίμου

Το παιχνίδι της Επισκοπής ξεκίνησε με 3 λεπτά καθυστέρηση σε σχέση με το ματς του ΟΦΗ

18' - Πιέζει ο ΟΦΗ, χωρίς αποτέλεσμα, παραμένει το 0-0

ΤΕΛΙΚΟ! Ο ΟΦΗ κέρδισε πιο εύκολα από ότι δείχνει το τελικό σκορ (0-1) τον Άλιμο και περιμένει το τελικό αποτέλεσμα στην Επισκοπή για να δει αν θα είναι μόνος πρώτος στην βαθμολογία

*Παραμένει το 1-1 στην Επισκοπή λίγα λεπτά πριν το τέλος

86' - Φουκαράκης αντί Χαντί

84' - Άστοχο του σουτ του δραστήριου Πόποβιτς

80΄ - Κρατάει το πολύτιμο 0-1 ο ΟΦΗ

*Live Βαθμολογία (70΄)

ΟΦΗ 65

Φωστήρας 63

69'- Ολοκληρώνει τις αλλαγές του ο Άλιμος

*Στην κορυφή της επίθεσης θα περάσει ο Καλέ, στον πάγκο παραμένει ο Περογαμβράκης

67΄ - Πρώτη αλλαγή για τον ΟΦΗ / Φαμπίνιο αντί Σαχινίδη

65΄ - Σέντρα του Κοιλιάρα από τα αριστερά, μπέδρεμα στην άμυνα του Αλίμου - κόρνερ

63' - Σουτ του Πόποβιτς από δεξιά, αρκετά έξω από το δεξί δοκάρι του τερματοφύλακα των γηπεδούχων

58' - Δεν έχει μετουσιώσει σε ευκαιρίες την υπεροχή του ο ΟΦΗ, ακίνδυνος ο Άλιμος

*Ψάχνει το γκολ ο ΟΦΗ ώστα να ''καθαρίσει'' το ματς

55' - Ωραία μπαλιά του Φραγκουλάκη στον Καλέ, εκείνος προσπάθησε να βρει με την ..μια τον Σαχινίδη, χαμένη ευκαιρία

54΄ - Σουτ από μακριά του Καλέ, δεν βρήκε εστία - η πρώτη ''απειλή'' των φιλοξενούμενων στο β' μέρος

52΄ - Χωρίς κάτι το αξιοσημείωτο στο παιχνίδι, δεν έχει αποκτήσει ρυθμό ο ΟΦΗ στην επανάληψη, ελέγχει το ματς

*ΙΣΟΦΑΡΙΖΕΙ η Επισκοπή! Άμεση απάντηση στο 52' με τον Νίκου να ισοφαρίζει!

*ΓΚΟΛ ο Φωστήρας! Επισκοπή - Φωστήρας με 0-1 στο 51'

* Με τους ίδιους 11 ο Νίκος Νιόπλιας / Δερμιτζάκης, Κιάσσος, Κοιλιάρας, Κώτσιος, Φαζός, Νάστος, Σαχινίδης, Φραγκουλάκης, Πόποβιτς, Καλέ, Χαντί

46' - Ξεκίνησε το β' ημίχρονο στον Άλιμο

46' - Στην σέντρα οι παίκτες του Άλιμου, ξεκίνησε νωρίτερα το β' ημίχρονο στην Επισκοπή (0-0)