Aναλυτικά η ανακοίνωση πρόσκληση του συλλόγου:
''Η ομάδα μπάσκετ με αμαξίδιο ΑΣΚΑ Ηράκλειο , στα πλαίσια της 2ης αγωνιστικής του πανελλήνιου πρωταθλήματος που διοργανώνεται απο την ΟΣΕΚΑ , δίνει την πρώτη εντός έδρας επίσημη μάχη της απέναντι στην ομάδα του Άτλαντα Αθηνών.
Το παιχνίδι αναμένεται να είναι από τα δυσκολότερα της χρονιάς.
Ο Άτλας είναι ομάδα που κάνει πρωταθλητισμό και ο στόχος της είναι η κατάκτηση της κορυφής (σταθερή παρουσία τα τελευταία χρόνια στο final 4 του πρωταθλήματος , φιναλιστ στο κύπελλο τα τελευταία 2 χρόνια).
Αξίζει να σημειωθεί οτι η αντίπαλη ομάδα είναι απο τις πιο δυνατές στη χώρα , έχοντας στο ρόστερ της αρκετούς έμπειρους διεθνής παίκτες.
Το παιχνίδι θα είναι δύσκολο και η ομάδα μας , ώς πρωτοεμφανιζόμενη θα βγεί κερδισμένη ανεξαρτήτως αποτελέσματος , εφόσον θα αποκομίσει εμπειρία η οποία θα φανεί χρήσιμη στο μέλλον.
Η στήριξη του κόσμου είναι αναγκαία!
Η είσοδος είναι δωρεάν! Προαιρετικά, όσοι επιθυμούν , μπορούν να φέρουν στο γήπεδο τρόφιμα μακράς διαρκείας για την εθελοντική ομάδα Give''