Παρ ότι η υπόθεση - πρόκριση έμοιαζε θεωρητικά υπόθεση για τον ΠΑΣ Γιάννενα, μετά το 3-0 στους Ζωσιμάδες, αν' αυτού η ομάδα του Γιάννη Πετράκη κάνοντας ένα πολύ μέτριο ματς ηττήθηκε με 3-0 και το παιχνίδι οδηγήθηκε στην παράταση.
Εκεί, ενώ τα πράγματα έμοιαζαν δύσκολα για την Ελληνική ομάδα, το γκολ του πρώην παίκτη του Εργοτέλη Λεονάρντο Κούτρη λύτρωσε τους Γιαννιώτες.Ο 20χρονος μπήκε αλλαγή στο 66' στην θέση του Φερφελή, κατάφερε να σκοράρει με πλασέ μέσα από την περιοχή στο 98' της παράτασης. Ο Ροδίτης αριστερός μπακ πέρασε δυόμιση χρόνια στο Ηράκλειο με την φανέλα του Εργοτέλη και μετά την ''διάλυση'' της ομάδας τον περασμένο χειμώνα, ανηφόρισε στην ομάδα του ΠΑΣ.
Δείτε το γκολ του: