Ένα πέναλτι - εφεύρεση έδωσε την νίκη στη Λαμία...

Προκαλεί... γέλιο το πέναλτι που έδωσε ο διαιτητής Τσαμούρης στο Καλλιθέα - Λαμία και ήταν αρκετό για να δώσει την νίκη στην ομάδα του Μπάμπη Τεννέ

Η Λαμία επιβλήθηκε με 1-0 της Καλλιθέας στο Ελ Πάσο, διατήρησε την διαφορά της από Άρη και ΟΦΗ όμως αυτό το πέτυχε χάρη σε ένα πέναλτι που μόνο ο διαιτητής είδε. Μάλιστα, ο κύριος Τσαμούρης όπως βλέπετε στο βίντεο, είναι δίπλα στη φάση παρ όλα αυτά καταλογίζει την εσχάτη των ποινών. Χ

Έτσι, χάρη στην εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Ανδρέα Βασιλόγιαννη στο 67ο λεπτό.έπειτα από την πτώση του Βάντερσον, η Λαμία πήρε το τρίποντο της νίκης στο ''Ελ πάσο''. Μάλιστα, έπειτα από την υπόδειξη πέναλτι, ο πρόεδρος της Καλλιθέας, Γιάννης Αβραντίνης, ζήτησε από τους ποδοσφαιριστές της ομάδας του να αποχωρήσουν από το γήπεδο, σε ένδειξη διαμαρτυρίας για την απόφαση του διαιτητή. Όμως,ύστερα από μερικά λεπτά το παιχνίδι ξεκίνησε εκ νέου.