Με κορυφαίους τους Δερμιτζάκη - Βουό και Κοιλιάρα, ο ΟΦΗ επικράτησε με 2-0 του Πανσερραϊκού στο ''Γεντί Κουλέ'' με ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο.
Παρ ότι το γρήγορο γκολ του Βουό (5') έδωσε στον ΟΦΗ τις καλύτερες προϋποθέσεις για να ''καθαρίσει'' νωρίς το ματς, οι Ράντι και Μιλοσάλβλιεφ έχασαν αρκετές ευκαιρίες για να διευρύνουν το προβάδισμα των Κρητικών. Στο 78' ο Χαντί με ωραία κεφαλιά διαμόρφωσε το 2-0 και ουσιαστικά έδωσε τυπικό χαρακτήρα στα εναπομείναντα λεπτά της αναμέτρησης.