Πολλά παράπονα για την διαιτησία του Σιδηρόπουλου έχει ο Πλατανιάς από την αποψινή αναμέτρηση. Ο διεθνής διαιτητής έδωσε πέναλτι στο 13' στην ΑΕΚ (το οποίο ήταν καθαρό) όμως ταυτόχρονα απέβαλε λανθασμένα με απευθείας κόκκινη τον Μπαναν. Ο Χριστοδουλόπουλος έκανε το 1-0. Κάπου εκεί το παιχνίδι πήρε μια δυσάρεστη τροπή για τους Χανιώτες, λίγο αργότερα (28') ο Αραούχο με ένα πολύ όμορφο τέρμα έκανε το 2-0. Εκεί τελείωσαν όλα. Στο 58', ο Αραούχο έκανε το κλέψιμο, ο Αϊντάρεβιτς πέρασε όμορφη κάθετη στον Γιόχανσον, εκείνος μπήκε στην περιοχή στάθηκε όρθιος από τα μαρκαρίσματα και με σουτ έκανε το 3-0.
ΑΕΚ (Μανόλο Χιμένεθ): Ανέστης, Κολοβέτσιος, Τσιγκρίνσκι (5' Λαμπρόπουλος), Βράνιες, Ντίντακ, Γιόχανσον, Σιμόες (63' Αλμέιδα), Αϊντάρεβιτς, Χριστοδουλόπουλος (71' Μπακασέτας), Μάνταλος, Αραούχο.
Πλατανιάς (Γιώργος Παράσχος): Κοκκαλάς, Βάντερσον, Καρυπίδης, Μπανανά, Στάθης, Μαραγκός, Αποστολόπουλος, Μουνάφο (46' Κάργας), Στανισάβλιεβιτς, Μανούσος (63' Γιορέντε), Γιακουμάκης (75' Σίγκνεβιτς).