Έξι και... λίγα ήταν!

Ο ΟΦΗ ξέσπασε πάνω στην Σπάρτη πετυχαίνοντας την μεγαλύτερη φετινή του νίκη (6-1) στο πρωτάθλημα - αγωνίστηκαν μετά από καιρό Μπουρσέλης και Κουλιάρας

Έπειτα από ένα βαθμολογικά αδιάφορο παιχνίδι και μπροστά σε λιγοστούς φιλάθλους στο ''Γεντί Κουλέ'', ο ΟΦΗ με αρκετές αλλαγές στην 11αδα επικράτησε πολύ εύκολα με 6-1 της Σπάρτη.

Η Σπάρτη κατέβηκε στην Κρήτη με πολλές απουσίες με τα οικονομικά προβλήματα να την ταλαιπωρούν το τελευταίο διάστημα, δεν μπόρεσε να αντισταθεί στον ορεξάτο ΟΦΗ. Ένας ΟΦΗ το προηγούμενο διάστημα ''αποχαιρέτησε'' τους Μητρόπουλο, Παντίδο και Μπόατενγκ.

Μόλις στο 21' ο Μάνος έπειτα από φάση διαρκείας στην περιοχή της Σπάρτης σημείωσε το 1-0, ενώ επτά λεπτά αργότερα ο Ηλίας Κώτσιος με δυνατή κεφαλιά διαμόρφωσε το 2-0 και έδωσε σημαντικό προβάδισμα στους Κρητικούς. Κάπως έτσι ολοκληρώθηκε το πρώτο μέρος (2-0) με τον ΟΦΗ να χάνει αρκετές ευκαιρίες για περισσότερα τέρματα. Στην επανάληψη, o Χαντί στο 48' έκανε εύκολα το 3-0 προ κενής εστίας, έπειτα από απόκρουση του Κραβαρίτη σε σουτ του Μιλοσάβλιεφ. Στο 58' ο Βουό έκανε με πλασέ το 4-0 ενώ στο 65' ο Αντουκόρ σημείωσε το πρώτο του γκολ στο πρωτάθλημα έπειτα από όμορφο σουτ. Το όμορφο γκολ του Χίσι στο 84' ήρθε σαν... κερασάκι στην ''τούρτα''! Στο 91' ο Φράγκος πέτυχε το γκολ της τιμής για την ΣπάρτηΤο 6-1 είναι η μεγαλύτερη σε εύρος νίκη του ΟΦΗ την φετινή χρονιά

Eνδεκάδες:

ΟΦΗ: Δαύκος, Κώτσιος, Μιλοσάβλιεφ (77' Μπουρσέλης), Οστοιτς, Βουό (59' Βρεττός), Χαντί, Μάνος, Χίσι, Αντουκόρ, Κιάσσος, Βαλλιάνος (69' Κοιλιάρας).

Σπάρτη: Κραβαρίτης, Γιαννίτσης, Μπανούσης, Οικονομόπουλος, Μπουντόπουλος, Ηλιόπουλος, Λώττας, Κατσίκης, Καρτσαμπάς, Χαδιάρης, Φράγκος.