Έχασε ένα ημίχρονο ο ΟΦΗ και ηττήθηκε από τον Άρη

Ο ΟΦΗ έκανε το καλύτερο φετινό εκτός έδρας παιχνίδι του όμως το άσχημο πρώτο ημίχρονο του στέρησε κάτι καλό από την αναμέτρηση με τον Άρη- ήττα με 1-0 με γκολ του Μιλούνοβιτς - δικαίως φωνάζει ο ΟΦΗ για ανατροπή του Μπούρμπου στον Χαντί

Στο ντεμπούτο του Νίκου Παπαδόπουλου στον πάγκο, ο ΟΦΗ ήταν αρκετά ανταγωνιστικός απέναντι στον Άρη, έκανε το καλύτερο εκτός έδρας παιχνίδι μέχρι τώρα στο πρωτάθλημα όμως δεν κατάφερε να πάρει κάτι.

Μόλις στο 11' ο Μιλούνοβιτς βγήκε στην πλάτη της άμυνας και αφού πέρασε τον Δερμιτζάκη έκανε εύκολα το 1-0. Στο πρώτο μέρος ο Άρης είχε την κατοχή και τις καλύτερες στιγμές στο ματς, χωρίς πάντως να απειλεί ιδιαίτερα την εστία του ΟΦΗ.

Στην επανάληψη, οι Κρητικοί μπήκαν με άλλη διάθεση. Οι αλλαγές των Ράντι και Μητρόπουλου βοήθησαν αρκετά, ο ΟΦΗ ανέκτησε μέτρα στο γήπεδο και προσπαθούσε να απειλήσει την εστία του Διούδη. Κυρίως μετά το 60', η ομάδα του Νίκου Παπαδόπουλου ζήτησε πράγματα από το ματς, παίζοντας με αυτοπεποίθηση. Στο 64' ακυρώνεται σωστά το αυτογκόλ του Άρη, καθώς ο Παντίδος ήταν ελάχιστα πιο μπροστά έπειτα από το φάουλ του Χαντί ενώ στο 70', ο χαφ του ΟΦΗ μπαίνει ορμητικά στην μεγάλη περιοχή του Άρη, ο Μπούρμπος έρχεται σε επαφή και ο Χαντί πέφτει κάτω με τον διαιτητή να μην δείχνει την άσπρη βούλα.

Στα τελευταία λεπτά, οι φιλοξενούμενοι έκλεισαν τον Άρη στην περιοχή του χωρίς όμως να χάνουν την μεγάλη ευκαιρία. Κάπως έτσι ολοκληρώθηκε το ματς με τους γηπεδούχους να παίρνουν τους 3 βαθμούς και τον ΟΦΗ να κρατάει το πολύ καλό β' μέρος.

Ο Άρης πλέον έχει 29 βαθμούς, με τον ΟΦΗ να μένει στους 21.