Σύμφωνα με πληροφορίες, σε λίγη ώρα Ρεχάγκελ και Ζαγοράκης θα πατήσουν Κρητικό έδαφος. Ο πρώην αρχηγός της Εθνικής Ελλάδας συνοδεύεται από την σύζυγο του Ιωάννα Λίλη ενώ στην στην ίδια πτήση (Θεσσαλονίκη - Ηράκλειο) βρίσκεται και ο Ότο Ρεχάγκελ καθώς εδώ και αρκετές ημέρες έχει γίνει γνωστό ότι θα συμμετέχει και αυτός στο φιλανθρωπικό φιλικό των πρωταθλητών στο Παγκρήτιο την Τετάρτη (07/06) στις 20.30.
Μάλιστα, παρ ότι ο πρώην Ομοσπονδιακός τεχνικός είχε οικονομική θέση, οι υπεύθυνοι της πτήσης κάλεσαν τον Γερμανό τεχνικό να καθίσει στις ... μπροστά θέσεις του αεροπλάνου. Η άφιξη του στο αεροδρόμιο του Ηρακλείου αναμένεται στις 7.15 το απόγευμα