Ο ΟΦΗ μπορεί να ξεκίνησε κάπως νωθρά στο παιχνίδι και μέχρι τα πρώτα 30 λεπτά να μην είχε κάποια σημαντική ευκαιρία όμως στην συνέχεια έγινε πιο ουσιαστικός και τελικά συνέτριψε με 5-0 την Αναγέννηση Καρδίτσας.
Μέσα σε διάστημα 10 αγωνιστικών λεπτών (37' - 47') ο ΟΦΗ σκόραρε τέσσερα τέρματα τελείωσε νωρίς το παιχνίδι. Ο Χαντί στο 37' και ο Μπόατενγκ στο 41' ήταν οι σκόρερ των δύο τερμάτων στον α' μέρος. Στην επανάληψη, ο Βουό στην πρώτη φάση έκανε το 1-0 ενώ λίγα... δευτερόλεπτα αργότερα έκλεψε την μπάλα από τον τερματοφύλακα των φιλοξενούμενων και έτσι διαμόρφωσε νωρίς το 4-0.
Στην συνέχεια το ματς... άνοιξε με τον ΟΦΗ να χάνει αρκετές ευκαιρίες αλλά να δίνει και δικαιώματα στον αντίπαλο για να κάνει κάτι καλό. Στο 76' ο Βουό σκόραρε για τρίτη φορά ενώ στην αλλαγή του αργότερα, αποθεώθηκε από τον κόσμο στο ''Γεντί Κουλέ''