Όπως νωρίτερα και η Μικτή Παίδων, έτσι και η Μικτή Νέων κατέλαβε τελικά την 2η θέση αφού ηττήθηκε στον τελικό της Βάρης με 2-3 από την αντίστοιχη των Σερρών. Παρ ότι η Κρητική ομάδα προηγήθηκε με 1-0 με τον Νικοκυράκη μέσα σε έξι λεπτά δέχτηκε τρία γκολ και πήγε στα αποδυτήρια με τος εις βάρος 1-3. Στην επανάληψη, ο Μακρυγιαννάκης έκανε στο 62' το 2-3 όμως τελικά οι παίκτες του Δημήτρη Τριβυζαδάκη δεν κατάφεραν να ισοφαρίσουν.
Eνδεκάδες:
Σέρρες: Μαδένης, Θωμαΐδης, Παπαδόπουλος, Θεοδωρίδης(46΄ Αποστολόπουλος), Δήμος, Γιαξής, Αναγνωστάκης(67΄ Νέος), Αραμπατζής, Φακής, Σιψής(87΄ Μαϊκόπουλος), Κιουτσεκίδης
Ηράκλειο: Κοιλάδης, Μακρυγιαννάκης, Καλαϊτζάκης(50΄ Παπαδάκης), Χαϊντίνι, Νοικοκυράκης, Κουγιουμτζής(63΄ Αρχοντάκης), Κουρίνος, Ζερβάκης, Χιώτης, Αλεξάκης, Λολαψάκης