«Aυτοχειρία» και ήττα στην παράταση!

Σε δεύτερο συνεχόμενο παιχνίδι το ''Ηράκλειο'' έχασε παιχνίδι μέσα από τα... χέρια του - ήττα στην παράταση από την Κηφισιά με 88-92

Το Ηράκλειο ξεκίνησε σε ακόμα ένα φετινό παιχνίδι έχοντας τον απόλυτο έλεγχο και στα πρώτα 10 λεπτά και με όπλο την άμυνα του βρέθηκε να προηγείται με 8-20. Το ημίχρονο έληξε με ένα ικανοποιητικό προβάδισμα της τάξης των 10 πόντων (40-50). Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι ανέβασαν στροφές και στα τελευταία λεπτά μείωσαν, με το παιχνίδι τελικά να οδηγείται στην παράταση. Εκεί, η ομάδα του Ηρακλείου έβγαλε κούραση και τελικά ηττήθηκε με 92-88. Εξαιρετικός ο Μποχωρίδης με 36 πόντους, ο Ψαρόπουλος με 24 ήταν ο πολυτιμότερος για την ομάδα της Κηφισιάς.

Την επόμενη αγωνιστική, το ''Ηράκλειο'' υποδέχεται την ομάδα του Ιπποκράτη από την Κω.