Αυτό που μετρούσε ήταν η νίκη και ο Εργοτέλης κατάφερε και την πήρε, απέναντι σε μια σκληρή έδρα και σε έναν μαχητικό αντίπαλο. Με ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο (42' - 67') ο αρχηγός των ''κιτρινόμαυρων'', Σέρχιο Λεάλ ήταν ο πολυτιμότερος ποδοσφαιριστής για την ομάδα του Γιάννη Χατζηνικολάου.
Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:
Προοδευτική:Μπαντίκος, Κουσουρής, Καλαϊτζίδης, Θεοδωρακης, Λαζούρας, Αριανούτσος, Τσαφταρίδης, Πέττας, Χατζησάββας, Λέκκας, Ζελέκου
Εργοτέλης:Στεφανάκος, Καρράς, Τσουμάγκας, Τζανής, Δημήτρης, Ρουσάκης, Δ.Κοιλιάρας, Μισέλ, Κατσικοκέρης, Λεάλ, Καλέ