Σύμφωνα με τα τελευταία ρεπορτάζ, πολύ πιθανό μοιάζει πλέον το ενδεχόμενο να ανακοινωθεί τις επόμενες ημέρες η αναβολή του τελικού κυπέλλου Ελλάδας ανάμεσα σε ΠΑΟΚ και ΑΕΚ, επειδή το Πανθεσσαλικό δύσκολα θα είναι έτοιμο για τον τελικό.
Κλιμάκιο της ΕΠΟ βρίσκεται εδώ και μέρες στο Βόλο ώστε να γίνουν όλες οι ενέργειες και το γήπεδο να είναι έτοιμο. Λόγο της ανετοιμότητας του Πανθεσσαλικού άνθρωποι του κλιμακίου έκαναν πρόταση στον Ζήση Βρύζα για αναβολή μερικών ημερών, προκειμένου να γίνουν οι εργασίες που απαιτούνται!