Ο Κώστας Παγανιάς ενσωματώθηκε το καλοκαίρι του 2016 στην ομάδα του ΟΦΗ, όμως μετά την φυγή Νιόπλια υπέβαλε και ο ίδιος την παραίτηση του από την ομάδα και πλέον εντάσσεται στο δυναμικό του Εργοτέλη αντικαθιστώντας τον Γιάννη Ζαλαώρα.
Αναλυτικά η ανακοίνωση της ΠΑΕ:
''Ο Γ.Σ. Εργοτέλης ανακοινώνει την έναρξη συνεργασίας με τον προπονητή τερματοφυλάκων Κώστα Παγανιά. Τον καλωσορίζουμε στην οικογένεια μας και του ευχόμαστε καλή επιτυχία στα καθήκοντα του''