Άμυνα και... διαιτησία οδήγησαν στην ήττα το ''Ηράκλειο''

To ''Ηράκλειο'' έχασε από τον Χολαργό με 95-76 με την Κρητική ομάδα να έχει δικαιολογημένα παράπονα για την διαιτησία

Το ''Ηράκλειο'' δεν ξεκίνησε καθόλου καλά το ματς στο πρώτο ημίχρονο με πολλά προβλήματα στην άμυνα και συνολικά 51 πόντους παθητικό. Παρ όλα αυτά, με τρομερή αντεπίθεση διαρκείας, κατάφερε να μειώσει την διαφορά ακόμα και στους δύο πόντους με την 3η περίοδο να ολοκληρώνεται 68-64.

Κάπου εκεί, πρωταγωνιστές έγιναν οι διαιτητές με τεχνική ποινή, αποβολή Τσερκιτζόγλου και πολλά... φαλτσοσφυρίγματα έδωσαν δικαίωμα στην Κρητική ομάδα να διαμαρτύρεται για τις αποφάσεις τους στο 4ο δεκάλεπτο. Η τελευταία περίοδος ολοκληρώθηκε με σκορ 27-12 για την ομάδα του Στέργιου Κουφού

Πιθανό το ενδεχόμενο το ''Ηράκλειο'' να αντιδράσει με ανακοίνωση εντός της ημέρας

Τα δεκάλεπτα: 28-21, 51-36 (ημίχ.), 68-64, 95-76

Διαιτητές: Δαρλαμήτσος, Καλογερόπουλος, Ζαχαρής
Χολαργός (Κουφός): Αγγελόπουλος 10 (2), Μιλόσεβιτς 31 (16/16 β., 6/9 δ., 1/4 τρ., 5 ρ., 11 ασ., 14 κερδ. φάουλ, 1.215 tendex), Μποχωρίδης 1, Πόπαντιτς 12 (1), Καλλινικίδης 12 (1), Μοτσενίγος 5 (1), Κουτρούλιας 9 (11 ρ.), Γκιζόγιαννης 7 (1), Τσιάκος 2, Τζακόπουλος 6
Ηράκλειο (Βισκαδουράκης): Πάνου, Παπαδάκης, Τσερκιτζόγλου, Μαραγκάκης, Πετράκης 15 (3), Κουπίδης 15 (1), Λόλας 6 (9 ρ.), Λιανός 24 (7/9 β., 4/7 δ., 3/4 τρ.), Λάτοβιτς 16